Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má totiž v plánu začít s náročnými opravami podjezdu v Přerově - Předmostí, který je podle odborníků v havarijním stavu.

Investor hodlá v termínu oprav podjezd zcela uzavřít a odklonit dopravu. Kdy se však se stavbou začne, záleží hlavně na financích.

„Podjezd je v havarijním stavu a ohrožuje uživatele silnice. Na vozovce se tvoří vyjeté koleje a výtluky,“ popsal neúnosnou situaci provozní náměstek olomouckého Ředitelství silnic a dálnic Pavel Študent.

Podle jeho slov je hladina podzemní vody na úrovni chodníku, takže bývá podjezd v době přívalových dešťů často zatopený.

Problémový úsek navíc působí komplikace také řidičům kamionů, kterým se občas stane, že v podjezdu uvíznou s nadměrným nákladem.

„Ředitelství silnic a dálnic hodlá uvolnit na opravy částku zhruba 22 milionů korun. Předpokládáme, že se s opravami začne někdy v polovině srpna,“ sdělil přerovský primátor Jiří Lajtoch. (ČSSD).

Podle jeho slov se počítá s tím, že bude podjezd v době oprav zcela neprůjezdný a doprava se odkloní ve směru na Dluhonice nebo na Lipník nad Bečvou.

„Máme připravené podklady pro vypsání výběrového řízení a požádali jsme generální ředitelství ŘSD o přidělení finančních prostředků. Doufáme, že se s realizací této investiční akce začne nejpozději do šedesáti dnů,“ konstatoval provozní náměstek ŘSD Pavel Študent.

Pro řidiče ve směru na Olomouc to v průběhu léta nebude jediná komplikace. V červenci se totiž začne také s opravou průtahu obcí Kokory, která přijde na 10 až 12 milionů korun.