Uspořádat podobnou sezonní akci se pořadatelům přímo nabízel. Letošní říjen doprovází krásné počasí, plné slunce a pestrých barev podzimu.

„Oslovili jsme místní svaz zahrádkářů, kteří nám pomohli s malou výstavou plodů podzimu a malou ochutnávku, co se dá z ovoce a zeleniny vyrobit. S úrodou a jejím využití zahrádkáři děti také seznámili,“ přiblížila vedoucí klubu Montík Radka Otáhalová, který v prostorách Karnoly sídlí.

„Vše je to orientované na děti tak, aby to bylo pro ně dostupné a vše dobře pochopily,“ doplnila Radka Otáhalová.

V pestrém tématickém programu mohly děti hádat různé druhy ovoce a zeleninu poslepu, navlékat si podzimní korálky nebo si vyrobit postavičky z kaštanů. „To je jablíčko, to je hruška a toto je paprika velká,“ hlásila vesele tříletá Maruška.

Zábavné hry na ně čekaly také na zahradě Montíku.

„Venku jsme připravili pohybové hry, máme tu skákání v pytli, chůzi na chůdách, slalom s kaštanem na lžíci, koulení brambory klackem nebo třeba hledání pokladu v koši plném podzimního listí,“ vyjmenovala vedoucí klubu Montík, který v Hranicích funguje už tři roky.

V rohu zahrady vytvářely děti společnou mandalu z přírodnin a také na velké papírové plochy barvami obtiskovaly listy a plody na předkreslených stromech. Sobotní Podzimní slavnost ukončili večerním opékáním špekáčků.