„Kvůli rekonstrukci jsme hledali jinou alternativu a našli ji v těchto prostorách. Když už jsme tu tradici pohádek začali, chtěli jsme ji trošku udržet v povědomí našich malých diváků. Proto jsme zvolili tento netradiční prostor a myslím, že se to docela osvědčilo," řekla programová pracovnice Střediska volného času Drahomíra Řeháková.

Do Lipníku dorazila dvojice účinkujících z Hravého divadla Brno Edvard Kolář a Dana Veselá.

„V galerii jsme vystupovali poprvé, ten prostor je kvůli akustice atypický. Museli jsme více tlumit některé projevy, místy nám to připadalo předimenzované. Jinak jsme se samozřejmě cítili výborně. Máme rádi přímý kontakt s publikem, které bylo parádní," shodla se dvojice po představení pohádky o kůzlátkách, která chytrostí přelstila zlého vlka.

Dotázaní návštěvníci si ale specifických akustických efektů nevšímali, naopak s vystoupením vyjadřovali svou spokojenost a na další akce tohoto charakteru se prý vydají znovu. Spokojený byl také malý Vítek, kterého si vlk v podání Edvarda Koláře velice oblíbil.

„Mně se to moc líbilo a z vlka jsem strach neměl," řekl nebojácně.

Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou spolupracuje s brněnskou hereckou dvojicí už delší dobu. Jak také doplnila Drahomíra Řeháková, podobné akce tohoto druhu budou pokračovat i nadále.

„Pravidelná představení probíhala také pro školy a školky a budeme se v tom snažit pokračovat. V plánu je také výjezd autobusem do Loutkového divadla Sokol Přerov na Kašpárkovo čarování," přiblížila programová pracovnice, kterou účast na sobotním představení mile překvapila.

„Veřejnost má přeci jen v povědomí, že je prostor kina uzavřený. Vzhledem k tomu jsme mile překvapeni, kolik lidí se na pohádku přišlo podívat. S tím jsme až tak nepočítali," uzavřela Drahomíra Řeháková.