K dostání jsou pouze pohledy s náměstím ještě před rekonstrukcí a vypadá to, že změny se v nejbližší době turisté ani obyvatelé Hranic nedočkají.

„Lidé mají o pohledy s opraveným náměstím opravdu velký zájem, ale protože jim je nemůžeme nabídnout, tak vezmou za vděk tím, co je. V nabídce pohlednic také není žádná s fotografií hranické propasti,“ uvedla Vlastimila Bagarová z trafiky Wellart na Masarykově náměstí. V trafice v Penny marketu dokonce žádné pohlednice neprodávají. „Lidé se mě na to občas ptají. Pár těchto pohlednic bych si ráda vzala, ovšem nemám dodavatele,“ řekla trafikantka Marie Čechová.

Jediné aktuální pohlednice, jež se svým vzhledem liší od těch předchozích, jsou k dostání v Městském informačním centru. „První z nich je se semínky třapatky srstnaté. Na pohlednici se můžete pokochat nejen pohledem na město z břehu řeky Bečvy, ale obsah si také zasadit. Druhou pohlednicí je letecký snímek města Hranice, který lemují znaky vybraných měst Olomouckého kraje. Je však populární spíše mezi sběrateli,“ informovala pracovnice informačního centra Lenka Dočkálková.

V dřívější době vydávali pohlednice města zdejší fotografové, dnes je ale situace jiná. „V naší branži platí čím větší náklad, tím laciněji nám tiskárna pohledy natiskne. Pro relativně malé město, jakým jsou Hranice, by stačilo třeba tisíc kusů, ale to by bylo v tiskárně strašně drahé. Kdybych nechal vytisknout větší množství, bude odběr velký malér. Mám ještě na skladě velký počet pohlednic, které už jsou dnes neprodejné,“ sdělil k celé problematice fotograf Josef Kaštovský. Obdobný názor má i další hranický fotograf Milan Mráz: „Lidé už spíše fotí sami, než aby kupovali pohledy a poštovní známky. Poslat fotografii mailem je vyjde daleko levněji.