Další ročník Konce prázdnin v parku i díky pěknému počasí a velkým lákadlům přitáhl do předloni zrekonstruovaných prostorů stovky dětí i jejich rodičů.

Program byl zaměřený především na ty nejmenší. Už ve dvě hodiny odpoledne se představily mažoretky z hranického Domu dětí a mládeže, potlesk publika si zasloužila i kapela Srdíčko, soubor Vocalamita nebo skupina Dynamic Hranice.

Největším tahákem ale bylo téměř hodinové vystoupení skladatele a zpěváka Jaroslava Uhlíře.

Koncert zanechal hřejivý pocit nejen u posluchačů, ale také u samotného interpreta.

„Hrálo se mi dobře. Lidé se písniček krásně chytli, spolupráce s publikem fungovala výborně. Písničky, které jsem tady hrál, lidé dobře znají. Se Zdeňkem Svěrákem je vytváříme už dlouhá léta. Ty jeho texty jsou tak dokonalé, že to se nedá omrzet," řekl známý český hudebník, který do Hranic zavítal po dvouleté odmlce.

„Naposledy jsem tady byl u příležitosti dětského představení. V Hranicích jsem ale hrál už mockrát, i když přímo známé tady nemám," zmínil.

Děti nejvíce lákala možnost projížďky na ponících, zaujal je ale i balónkový klaun a mnoho soutěží.

Velká poptávka byla už tradičně také o projížďku v motorovém člunu po řece Bečvě.

„Zájem o projížďky je velký, od půl druhé až do půl šesté jsme se v podstatě nezastavili. Některé lidi jsme bohužel museli odmítat, protože v jednom člunu došel benzin. Ta projížďka je bezpečná, nehrozí, že by se něco stalo," sdělil za požární stanici Hranice profesionální hasič Václav Haitl.

Letošní ročník Konce prázdnin v parku uzavřely hity havířovské kapely Nebe.