Den českého piva vyhlásil Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) a zapojilo se do něj přes 80 procent tuzemského pivovarského trhu.

Spousta hospod v Olomouckém kraji nabídne kromě tradičních piv a speciálů uvařených pro sváteční den také něco mimořádného k zakousnutí.

Pivní svátek hospodští a i oni ho chtějí oslavit důstojným způsobem a přitáhnout do lokálů ještě více pivařů.

„Je to výborný nápad! České pivo si svátek rozhodně zaslouží," reagoval na snahu o vytvoření celonárodní tradice oslavy českého piva Petr Flek z olomoucké restaurace U Fleka.

Ilustrační fotoPro sváteční den ve čtvrtek dopoledne dolaďoval speciální menu.

„Pětichodové! Více zatím neprozradím. A k němu malé pivo zdarma," lákal vyznavače zlatavého moku.

U Fleka se v pátek celkem běžně vypije na šest sudů piva. Ode Dne českého piva si Flek slibuje, že zájem o kvalitní české pivo ještě vzroste.

„Doufám, že svátek přitáhne lidi. Musíme být patrioty a podporovat pití dobrého piva z kvalitních surovin," dodal Flek.

Neskrýval, že by rád získal i další štamgasty. „Mám jich dost, ale stárnou a pomalu odcházejí. Mají ten svůj krýgl, místo u stolu, a nedej bože, aby jim ho někdo zasedl!" zjihl hospodský.

Pamatuje i štamgastky, pro které nebylo problémem vypít šest kousků plzeňského dvanáctistupňového piva.

„Někdy pak byl trochu problém s cestou domů i o to jsme se však zodpovědně postarali a unavenou dámu opatrně posadili do přivolaného taxíku," zavzpomínal s úsměvem.

Zvýšit hrdost na české zlato

Historicky prvního Dne českého piva se zúčastní dvanáct pivovarů a pivovarských společností, aby připomněly českou tradici, zvedly hrdost k českému zlatavému moku a žízeň – konzumace českého piva v restauracích v posledních letech klesá.

„Jen velmi malá část Čechů tuší, že patronem českého piva je Svatý Václav. Nový projekt by měl v první řadě angažovat veřejnost k hrdosti a oslavě českého piva. Chceme také oslovit mladou generaci a konzumenty, kteří pijí pivo pouze výjimečně, jako například ženy, a zábavnou formou vzdělávat veřejnost, přiblížit jim historii českého piva, zdravotní aspekty umírněné konzumace a především propojit pití piva s gastronomií," uvedl předseda Českého svazu pivovarů a sladoven František Šámal.

K jídlu pivo zdarma

Ilustrační fotoSvátek přivítali i v Hanušovicích a milovníky Ryzího piva z hor zvou do 150 restaurací s Holbou na čepu.

„Pivo je bez nadsázky náš národní nápoj a oslavy si určitě zaslouží, stejně tak jako všichni jeho příznivci. Proto jsme společně s hostinskými připravili hned několik svatováclavských překvapení, díky kterým se přijít do restaurací s Holbou na čepu určitě vyplatí," lákal sládek pivovaru Luděk Reichl.

V některých hospodách se bude servírovat svatováclavské nebo pivní menu a k jídlu navíc pivo zdarma.

Vůbec poprvé se bude připíjet polotmavým Svatováclavským speciálem Holba vařeného z několika druhů sladů a českého chmele podle tradiční receptury a bude k dispozici jako nefiltrovaný.

Nefiltrovaný Václav z Litovle

Do oslav se zapojuje také pivovar Litovel. Na Hané chce přitáhnout v předvečer Sv. Václava všechny své příznivce do podniků s Litovlí na čepu.

„Připravili jsme ochutnávku svátečního Václava, ležáku, uvařeného speciálně pro tuto příležitost a také malé pivo k hlavnímu jídlu zdarma jako pozornost," upozornil sládek pivovaru Petr Kostelecký.

Sváteční Václav je světlý nefiltrovaný ležák. Stejně jako ostatní piva značky je vařený klasickou výrobní technologií, tentokrát však z několika druhů sladů s přídavkem sladu karamelového a bavorského.

Chmelil se natřikrát žateckým poloraným červeňákem a to mu přináší příjemné chmelové aroma v harmonii s plnou chutí tradičně vařeného piva.

Slavte tam, kde vám chutná

Ilustrační fotoSvátek oficiálně podpořilo přes 800 restaurací a podniků v České republice, které zájemci najdou na webu DEN ČESKÉHO PIVA.CZ , kde je i MAPA zapojených hospůdek.

Vedle těchto zařízení jsou stovky dalších, které se k oslavám piva připojují a fandí jim.

„Pokud jste si z našeho seznamu restaurací nevybrali, zajděte v pátek do své oblíbené hospůdky či restaurace a oslavte Den českého piva právě tam, kde vám nejvíc chutná," vyzvali pivovarníci všechny, kteří chtějí podpořit české pivo.