Náklady na stavbu gigantického šestipodlažního sídla, které vyrostlo během dvou let na místě někdejšího rozlehlého parkoviště, se odhadují na necelých 400 milionů.

Obsadit by jej mělo kolem dvou stovek policejních zaměstnanců. V tuto chvíli však stále není jasné, zda se stěhování bude týkat i cizinecké policie. „Na budově se dokončují poslední úpravy a postupně ji po částech přebíráme.

Budova má projít celkem sedmi kolaudacemi, zatím má za sebou tři,“ informoval ředitel přerovské policie Jiří Zlámal. Podle jeho slov přesný termín stěhování zatím nebyl stanoven.

„Záleží na tom, zda se nevyskytnou při kolaudacích nějaké problémy. Ke stěhování by však mělo dojít začátkem nového roku, nejpozději do konce prvního čtvrtletí,“ doplnil ředitel Zlámal.

Jak dále dodal, zatím nepadlo definitivní rozhodnutí o tom, zda novou policejní budovu obsadí i cizinecká policie. „To v tuto chvíli ještě nevíme. Je to složka, která pod nás nespadá,“ dodal ředitel přerovské policie.

S určitostí lze podle něho pouze uvést, že zázemí tam najde okresní ředitelství, všechny útvary služby kriminální policie a vyšetřování, preventivně-informační skupina, oddělení zbraní, ekonomický úsek, personální oddělení, dopravní inspektorát a obvodní oddělení z Předmostí.

Stěhování se však bude týkat také policejního oddělení, které sídlí v ulici Smetanova. To se ovšem nepřemístí do nového objektu, nýbrž do stávající budovy okresního ředitelství v ulici Č. Drahlovského.

Přerovští policisté nyní pracují na šesti stanovištích ve městě. Po přestěhování do nového komplexu uvolní tři objekty, které přestávají vyhovovat a vyžadují nákladnou rekonstrukci.

Od přestěhování svých služeben do jednoho místa si policisté slibují úspory, zlepšení organizace práce a komfort pro ně i občany. „Tím, že budeme sídlit pod jednou střechou, usnadníme obyvatelům, kteří nás vyhledávají, orientaci,“ vyjádřil se už v minulosti Jiří Zlámal.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika