První případ se stal v pátek 22. srpna odpoledne v suterénu rodinného domu v Přerově. Na dvaašedesátiletého mužu se vrhl jeho vlastní syn s nůžkami na plech a způsobil mu těžké zranění.

„Otec syna vyhazoval z domu a pokoušel se ho napadnout. Dvaatřicetiletý muž na to reagoval tak, že seniora opakovaně udeřil do hlavy ocelovými nůžkami na plech, které držel v ruce,“ popsala konflikt přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov způsobil agresor důchodci těžké zranění. „Muž skončil se zlomeninou nosu a spodiny očnice v nemocnici a ze zranění se bude zotavovat minimálně pět měsíců. Vyloučeny nejsou ani trvalé následky,“ přiblížila mluvčí.

Útočníkovi už bylo sděleno podezření z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu dva až osm let za mřížemi.

Další incident se odehrál ve stejný den v noci. Neznámý pachatel zaútočil na taneční zábavě v obci Bohuslávky na osmadvacetiletého muže. „Udeřil ho do hlavy a těla tyčí, kterou držel v ruce, a způsobil mu otřes mozku, tržnou ránu na hlavě a zhmoždění hrudníku,“ řekla mluvčí.

Dobu léčení odhadují lékaři na dva týdny. Neznámému agresorovi nyní hrozí stíhání pro ublížení na zdraví a výtržnictví.

K třetímu konfliktu, který se naštěstí obešel bez zranění, došlo v neděli 24. srpna vpodvečer mezi manželi v obci na Přerovsku.

Třiatřicetiletý muž napadl svou bývalou manželku a vyhrožoval jí s nožem v ruce, že ji zabije.

„Chytil ji zezadu za krk a vzal z dřevěného držáku na kuchyňské lince nůž. Ženě nejprve vyhrožoval, že ji zabije, a pak demonstrativně zapíchl nůž do stěny. Poškozená z obavy o svůj život přivolala na místo policisty,“ uvedla mluvčí Sedláčková.

Násilníka sice podle jejích slov policisté zadrželi a chtěli mu sdělit obvinění z trestného činu násilí proti obyvatelům a jednotlivci.

Bývalá manželka ale nakonec nedala souhlas s trestním stíhání svého muže. Policisté jej proto propustili na svobodu a případ bude odložen.