„Přítel pohřešovaného policistům oznámil, že měl u něj Jemelka do konce března roku 2009 pronajatý byt. Ten měl koncem března po dohodě opustit,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Oznamovatel uvedl, že byl naposledy s pohřešovaným v osobním kontaktu 27. března a dohodli se, že si 7. dubna přijede převzít do Přerova pronajatý byt.

„Muž na sebe ale nezanechal žádný kontakt a oba jeho telefony zůstaly v bytě i s dalšími osobními věcmi – oblečením a doklady od vozidel, “ doplnila mluvčí.

Policisté do dnešního dne nezachytili žádnou informaci, která by vedla k vypátrání pohřešovaného. Jiří Jemelka vypadá na 48 až 53 let, je vysoký 178 centimetrů a střední postavy.

Domluví se německy a rusky, má blond vlnité vlasy, sčesané na patku a zelené oči. Ryšavé vousy má střižené do bradky. Popis oblečení policisté neznají.

Lidé, kteří by mohli k osobě Jiřího Jemelky poskytnout jakékoliv informace, mohou kontaktovat buď bezplatnou telefonní linku 158 a nebo se obrátit na číslo 974 778 336 – 337.