Tuto aktivitu ve městě původně organizovala krajně pravicová Dělnická strana, ale ta pochod tento týden odvolala s tím, že se akce ujmou Autonomní nacionalisté.

Nejen Prahu, ale i Přerov tak první dubnovou sobotu čekají velká bezpečnostní opatření. Přerované se mohou setkat na některých místech s dopravním omezením a hlavně v ulicích okolo nádraží narazí na časté policejní hlídky. Konečné číslo počtu policistů, kteří budou do akce vysláni, zatím nepadlo.

„O tom, že došlo ke změně iniciátorů pochodu, informace máme. Na přípravě bezpečnostního opatření to ale nic nemění. Mohu potvrdit, že se chystají bezpečnostní opatření rozsáhlého charakteru, na kterých se intenzivně pracuje. Opatření připravuje Krajské policejní ředitelství Severomoravského kraje v součinnosti s přerovským územním odborem. Nechceme nic podcenit, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti obyvatel,“ informoval vedoucí územního odboru vnější služby přerovské policie Josef Drábek.

Ten zároveň připustil, že situace bude v tento den do jisté míry komplikovaná kvůli návštěvě amerického prezidenta. „Naši policisté ale nebudou povoláni do Prahy a budou se věnovat situaci v Přerově,“ dodal Drábek.

Podle jeho slov budou bezpečnostní opatření posílena i o příslušníky jiných územních odborů, které sousedí s přerovským regionem. „Situaci bude monitorovat vrtulník a využita bude i jízdní policie s koňmi ze Zlína,“ upřesnil Drábek.

Přísná bezpečnostní opatření podpoří i přerovská Městská policie. „Ve službě budou v den, kdy Přerovem projde pochod, téměř všichni strážníci kromě noční směny. Do ulic vyrazí i psovodi se speciálně cvičenými psy,“ sdělil šéf přerovských strážníků Omar Teriaki.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Do Přerova míří místo Dělnické strany nacionalisté

Politolog: V Přerově to může skončit jako v Janově