„Rekonstrukce začala koncem srpna loňského roku a součástí projektu bylo i zateplení, na které se podařilo získat peníze z evropských fondů,“ přiblížila mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Kompletní rekonstrukcí prošly také vnitřní prostory. Náklady na opravu budovy, která trvala necelý rok, činí necelých 19 milionů 700 tisíc korun.

„Od prvního srpna tak budou policisté sloužit v příjemném prostředí staronového obvodního oddělení. Vrátí se sem z náhradních prostor v Losertově ulici, kde byla zřízena dočasná služebna,“ doplnila.

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili náměstek ředitele krajského ředitelství policie Libor Krejčiřík, vedoucí přerovského územního odboru Martin Lebduška a starosta města Miloslav Přikryl.

„Objekt, který prošel opravou, využívala v osmdesátých letech domovní správa. Po roce 1994 byla budova převedena z majetku města na stát a přesunula se sem policie, která dříve sídlila v prostorách zámku. Je dobře, že policie zahrnula opravu tohoto objektu do svých investičních plánů. Pro policii to má velký význam, protože teď sídlí v samotném centru,“ uzavřel starosta Lipníku Miloslav Přikryl.