Akce s názvem Malujme na kontejner napadla pracovníky z Oddělení životního prostředí Městského úřadu v Hranicích, kteří oslovili DDM a Ekoltes.

„Šlo o první ročník, který se setkal s ohromným úspěchem. Všechny kontejnery byly tak pěkné, že jsme se nakonec rozhodli odměnit všechny účastníky a ne jen vítěze," pověděla nadšeně jedna z učitelek DDM Darina Jarolimová.

Do soutěže se zapojilo celkem 47 dětí. Ty od 3. září pilně vybarvovaly devět kontejnerů.

„Akce se učitelům i dětem moc líbila. Přece jen to bylo něco jiného než běžné výtvarné soutěže, kdy školy do Domečku zasílají své výtvory. Možná to pro ně bylo zajímavější a akčnější," pousmála se Darina Jarolimová s tím, že do budoucna by ráda soutěž zopakovala, pokud se domluví s firmou Ekoltes a městem.

Pan Völkl si zaslouží jedničku s deseti hvězdičkami

Pavlu Völklovi, vedoucímu odboru odpadového hospodářství, se nápad s barevnými kontejnery zamlouvá.

„Myslím, že by to mohl být dobrý pokus, jak lidem přiblížit sběr biologického odpadu. Uvidíme, zda se to podaří. Kontejnery jsme umístili poblíž školy, která ho kreslila," vysvětlil spokojeně s tím, že spolupráce probíhala jako na drátkách. Budoucí spolupráci s Domečkem se rozhodně nevylučuje.

„Nikdy se nebráníme podat pomocnou ruku pro dobrou věc. Navíc se ke mně zprostředkovaně dostalo, že lidé na barevné kontejnery reagovali dobře a se zájmem," pověděl také.

I Darina Jarolimová si nemohla spolupráci s Ekoltesem vynachválit.

„Pan Völkl si zaslouží jedničku s deseti hvězdičkami za bezproblémovou komunikaci. Vždy nám vyšel ochotně vstříc. I pánové ze sběrného dvoru byli úplně bezvadní. Kdyby se tak spolupracovalo se všemi, tak by to byla nádhera," zadoufala.

„Mně osobně se celá akce také moc líbila. Kontejnery jsou krásné a řekla bych, že vypadají teď mnohem lépe než předtím. Vše fungovalo na sto procent. Bylo to prostě perfektní," uzavřela učitelka Darina Jarolimová.