Miminko se narodilo přirozenou cestou a společně s maminkou se podle slov zdravotníků těší dobrému zdraví.

Jubilejního novorozence ve středu 3. prosincedopoledne navštívil náměstek ředitele pro léčebně a preventivní péči nemocnice Jiří Ševčík. Ten mamince poblahopřál, předal kytici a dárkový balíček s kosmetikou pro miminko.

„Od začátku roku se dosud v Přerově narodilo 511 chlapců a 498 děvčat. V loňském roce jsme přivedli na svět 1076 dětí při 1064 porodech a letos toto číslo překročíme, neboť očekáváme přibližně 1080 porodů,“ informovala primářka porodnicko-gynekologického oddělení Jarmila Repovská.

„Mezi nejčastější dávaná chlapecká jména patří Jan, Jakub a David, u holčiček Natálie, Tereza a Eliška,“ doplnila. Přerovská porodnice se snaží zlepšovat péči o rodičky.

„Od července nabízíme kurz předporodní přípravy pro těhotné, garantovaný porodnicko- gynekologickým oddělením nemocnice Přerov, který zahrnuje cvičení pro těhotné a cyklus přednášek zaměřený na období těhotenství, porodu a šestinedělí. V říjnu jsme pak zahájili v regionu jedinečné cvičení pro maminky po porodu se zaměřením na zpevnění břišní stěny a pánevního dna,“ uvedl náměstek pro léčebně preventivní péči Jiří Ševčík.