„V červenci se v porodnici přerovské nemocnice narodilo celkem 111 dětí,“ informoval mluvčí nemocnice v Přerově Tomáš Želazko.

Podle jeho slov byl však na děti „bohatý“ nejen červenec, ale celé první pololetí letošního roku.

„Od ledna do června se v přerovské porodnici narodilo 560 dětí. Když toto číslo srovnáme se stejným obdobím loňského roku, je to o 40 dětí více,“ vyčíslil Želazko.

V letošním uplynulém půlroce přivedli přerovští porodníci na svět také více dvojčat. Těch bylo celkem osm, což je o jedny dvojčata více než v loňském prvním pololetí.

Kvůli narůstajícímu počtu porodů se přerovští lékaři občas potýkají s nárazovým nedostatkem lůžek, ale i porodních boxů. „Občas se stane, že rodičky musíme po porodu umístit na jeden den na gynekologickém oddělení bez novorozence,“ řekl Želazko.

Podle jeho slov k nejčastějším rodičkám, které v současné době přivádějí na svět děti, patří ženy ve věku kolem třiceti let. Přerovskou porodnici vyhledávají podle tamních lékařů nejen nastávající maminky z bývalého okresu Přerov, ale třeba i z Kroměřížska či Olomoucka.

Babyboom však podle odborníků pravděpodobně nebude trvat dlouho. Předpokládá se, že až odrodí silné ročníky žen, které přišly na svět v sedmdesátých letech minulého století, začne počet narozených dětí opět klesat.