„Příběh tradiční hradčanské kuchařky se začal psát na podzim roku 2018, kdy jsem trávila odpoledne u babičky. Požádala jsem ji, jestli by mě nenaučila připravovat mé oblíbené žloutkové věnečky. Radost, kterou jsem spatřila v jejích očích, ve mně zanechala hluboký dojem, a zároveň vedla k zamyšlení, o kolik dovedností přijdeme, až se naše babičky a dědečkové z našich životů postupně vytratí,“ popisuje jedna z autorek kuchařky Martina Žákovská ml.

Po krátké debatě s obyvateli vesnice vznikl nápad na ojedinělý projekt.

„Vyzvali jsme místní, kteří jsou známí přípravou skvělého jídla, jestli by ho naučili vařit i ostatní. Byli jsme rádi, že můžeme uspořádat akci, která se trochu liší od ostatních, i když nás trochu ovládla nervozita, jestli bude o „vaření“, jak jsme jednotlivé události nazývali, zájem,“ prozrazuje další z iniciátorek projektu Olga Navrátilová.

Ukázky triků i ochutnávka

Obec Hradčany vyšla projektu vstříc a poskytla pro pravidelná setkávání prostory v kuchyni místního Centra společenského života.

„Každý měsíc se nás tam sešlo patnáct až dvacet, kuchaři i kuchařky představovali, jak připravit svá vyhlášená jídla a prozrazovali léty prověřené triky. Na závěr každé sešlosti jsme vždy společně ochutnali připravené jídlo,“ popisuje.

Každý, kdo měl zájem, mohl na setkání přiložit ruku k dílu - vyzkoušet si, jak něco nazdobit, vymíchat nebo ochutit. „Po několika měsících jsme se rozhodli dát prostor každému obyvateli naší vesnice, aby do hradčanské kuchařky přispěl vlastním receptem, a mohlo tak vzniknout opravdu společné dílo,“ podotýká.

O kuchařku je velký zájem

Celkem se tak do kuchařky z Hradčan podařilo posbírat na 130 receptů. Je mezi nimi i vyhlášený recept na trubičky z listového těsta, na žloutkové věnečky, ale třeba i na hřibovou polévku nebo škvarkové pagáče.

„O kuchařku, která vyšla v nákladu 330 kusů, je velký zájem. Možná tedy vyjde i její dotisk,“ dodávají autorky.

Projekt se uskutečnil díky podpoře z Evropského fondu solidarity jako jeden z výsledků solidárního projektu Tradiční recepty našich babiček.

„Kniha receptů je ukázkou toho, jak funguje soužití obyvatel na vesnici. Chtěli bychom, aby zůstal kus našeho bytí zachován pro budoucí generace prostřednictvím rodinného receptu, který se předává z generace na generaci,“ uzavírá Martina Žákovská ml.