V čase od 8 do 18 hodin organizuje Potravinová banka Olomouc společně se zaměstnanci a dobrovolníky Charity Hranice Sbírku potravin v hypermarketu Albert na Zborovské ulici v Hranicích.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při které může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

„Ke svému nákupu vyberte trvanlivé potraviny nebo drogerii. Za pokladnami darujte potraviny dobrovolníkům, poznáte je snadno podle zelené zástěry s logem sbírky. Všechny darované produkty budou odvezeny do prostor Charity Hranice. Budou využity na našich charitních střediscích v Hranicích a v Lipníku nad Bečvou,“ informovala Radka Andrýsková z Charity Hranice.

Kapela November 2nd vydala nové album.
VIDEO: Hranicko-pražská kapela November 2nd vydává po dvanácti letech nové album

Její zaměstnanci je na základě sociálního šetření darují potřebným lidem v nouzi, mnohodětným a neúplným rodinám, osamělým seniorům, rodinám v krizi i uživatelům charitních služeb.

Které potraviny jsou nejvíce potřeba? Masové a rybí konzervy, paštiky, instantní polévka, luštěniny, těstoviny, rýži, dětské ovocné, trvanlivé mléko.

„Děkujeme všem, kteří se letošní Potravinové sbírky zúčastní a přispějí svým nákupem. Velký dík patří všem zúčastněným dobrovolníkům, bez jejich pomoci bychom sbírku nemohli realizovat,“ doplnila Radka Andrýsková.