V Hranicích se takto podařilo sesbírat zboží o váze téměř 600 kilogramů.

Sbírka se konala v jednom z hranických supermarketů v sobotu 8. září.

„Za deset hodin se nám díky štědrosti nakupujících a nadšení dobrovolníků podařilo sesbírat 530 kg trvanlivých potravin a 50 kg drogistického zboží,“ prozradila koordinátorka sbírky Radka Andrýsková.

Hranická knihovna se připravuje na znovuotevření
Rekonstrukce hranické knihovny je u konce. Takto teď vypadá
Hynek Kliment (Piráti).
Lídr hranických Pirátů odstoupil z kandidátky

Nejčastěji darovanou potravinou byly stejně jako v minulém roce těstoviny. Opět ale nechyběly ani konzervy, instantní polévky či cukrovinky.
Vybrané zboží bude využito v Hranicích a Lipníku nad Bečvou na pomoc lidem v nouzi, neúplným rodinám, osamělým seniorům a uživatelům charitních služeb.

„Děkujeme všem štědrým dárcům, kteří do Potravinové sbírky pro Charitu Hranice darováním zakoupeného zboží přispěli. Velký dík patří našim skvělým a spolehlivým dobrovolníkům, kteří vynaložili velké úsilí. Je bezesporu jejich zásluhou, že se tato akce vydařila,“ složila Radka Andrýsková poklonu všem, kteří se na sbírce podíleli.

V Olomouckém kraji se výsledky sbírky přehouply přes pět tun potravinových a drogistických výrobků. Celá republika pak hlásí závratných 57 600 kilogramů.

Vedle stěžejní pomoci lidem, kteří trpí nedostatkem jídla, se zároveň potravinová sbírka snaží upozornit na zbytečné plýtvání. Průměrný Čech má totiž podle posledních průzkumů agentury Ipsos vyhodit více než sto kilogramů potravin ročně, což odpovídá v přepočtu částce až dvacet tisíc korun. 

Hranický zámek. Ilustrační foto.
Co nabídnou Dny evropského dědictví v Hranicích? Vyberte si