„Minule tady pletli i malí kluci. Některé pletařky sem chodí už pravidelně, jiné přijdou poprvé," řekla k úterní účasti vedoucí knihovny a lektorka rukodělného kurzu Ladislava Maršálková.

Zdobení košíků či věnečků sice zabralo několik hodin, o promarněný čas ale rozhodně nešlo. Pracující parta se u stolu v knihovně při dekoraci výborně bavila. Nakonec i zhotovené výrobky dělala pro svoji radost.

„Právě o tom to vlastně celé je. Některé pletařky už jsou v důchodu a jinak by třeba zůstaly doma. Takhle si spolu přišly popovídat, pobavily se s ostatními lidmi, kteří mají stejný zájem," dodala Ladislava Maršálková.

Rukodělné kurzy nejsou v Potštátě žádnou novinkou, v posledních letech se takových akcí uskutečnilo hned několik. Na úterní setkání pak v průběhu roku budou navazovat ještě další události podobného druhu.

„Konkrétně tohle pletení z papíru není nic složitého. Když jsem s tím začínala, asi první tři košíčky by se nikam použít nedaly, ale pak už to šlo celkem snadno," sdělila vedoucí knihovny, která velmi ráda vyšívá a plete už odmalička.

Nácvik brzy pochytily i ostatní zúčastněné dobrovolnice.

„Nejtěžší je začátek, se kterým nám ale paní lektorka hodně pomohla. Práce jde jinak docela od ruky, ale je to i o trpělivosti. Člověk musí vytrvat a pak se mu to podaří," zmínila paní Jiřina, jedna z příchozích návštěvnic kurzu.