Změny se dotkly venkovní části budovy i jejího interiéru.

„Ten rozdíl oproti dřívějšku je markantní," neskrýval nadšení starosta Sboru dobrovolných hasičů v Potštátě Zdeněk Němec.

Většina hasičů si ale prozatím interiér prohlédnout nemohla. Stále se totiž čeká na oficiální předání opraveného objektu, který stojí v těsné blízkosti Bočkova náměstí.

„Přístup dovnitř hasičárny samozřejmě mám nějakým způsobem umožněný, ale na oficiální předání objektu zatím čekáme," potvrdil Zdeněk Němec.

Podle starosty města Reného Passingera dojde k předání až po Novém roce. „Stavba je ale hotová a prošla i kolaudací," sdělil.

Hasiči z Potštátu čekali na opravu zbrojnice desítky let a zejména přes zimu nebyly jejich podmínky vůbec optimální. To se nyní radikálně změní.

Z nového kabátu se bude těšit nejen šestnáctičlenná výjezdová jednotka, ale vlastně všech pětaosmdesát malých i dospělých členů Sboru dobrovolných hasičů v Potštátě.

„V podstatě všichni budou moci využívat novou klubovnu, stejně jako i ostatní opravené prostory," podotkl Zdeněk Němec. Požárníci budou nové prostory využívat začátkem nového roku.

Celkové náklady na zateplení hasičárny se vyšplhaly na 1,4 milionu korun. Město na akci získalo padesátiprocentní dotaci.

Na dostavění nové zbrojnice čeká také Sbor dobrovolných hasičů v Hranicích. Stavba, která byla zahájena letos na podzim, má být hotová v polovině roku 2015.