Informační tabule, která je nastavená na povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině, měří rychlost i stovky metrů před hranicí obce.

Vzhledem k tomu, že součástí zařízení i je kamera, někteří řidiči se obávají možných postihů.

„Kdo pak bude rozlišovat, jestli mě to vyfotilo už v obci nebo před ní? Tenhle radar by tady vůbec neměl být,“ zdůraznil jeden z oslovených řidičů Stanislav Běhalík z Valašského Meziříčí.

Starosta Milotic nad Bečvou však motoristy uklidňuje.

„Zařízení je pouze informativního charakteru. Radar je navíc mnohdy nepřesný. Je to tam hlavně pro ty, kteří by nám přes obec projížděli třeba stovkou,“ sdělil Jiří Konečný s tím, že kamera součástí není.

Jedná se pouze o maketu, která má neukázněné řidiče postrašit. O přemístění radaru do míst, kde by měřil skutečně pouze rychlost v obci, se však neuvažuje.

#nahled|https://g.denik.cz/61/34/milotice_radar_2804_01_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/61/34/milotice_radar_2804_01.jpg|Radar v Miloticích nad Bečvou #

S obdobným problémem informační tabule, která měří rychlost mimo obec a nabádá řidiče ke zpomalení, se lidé mohou setkat také na příjezdu do Opatovic ve směru od Býškovic.

V případě kontroly na měření rychlosti se policisté na pouliční radary spoléhat nemohou.

„Mají vždycky svůj radar a pak to chytají,“ uvedl Konečný. I přes informační radar jen několik metrů za začátkem obce mívají policisté v Miloticích někdy hotové žně.