„Snažíme se program obměňovat tak, aby byl atraktivní pro naše návštěvníky. Letos po loňském úspěchu pokračujeme v soutěži O nejlepší hodový koláč. Tři nejlepší vzorky vybírá pětičlenná porota. Vždy se zaměřujeme nejen na chuť, ale i vzhled, vůni a celkový nápad při výběru receptu. Letos se do soutěže sešly například plněné trubičky či rybízový koláč,“ sdělila předsedkyně Osadního výboru v Drahotuších Vlasta Zapatová.

Anenská pouť byla rozdělena na část s moderními pouťovými atrakcemi a na dobovou pouť prezentující lidová řemesla. Historickou část našli návštěvníci u místního kostela. Tam na ně čekala například mlynářská dílna s mletím obilí, tradiční keramická dílna, šermířská střelnice s povídáním o zbraních a kafírna se zasvěcením do tajů přípravy kvalitní kávy.

„Jezdíme sem už mnoho let. Nemáme to daleko. Vždycky vezmeme vnuky, kteří tak mají alespoň o prázdninový zážitek víc. Letošní vedro je však tak úmorné, že nám nezbývá než utéct na koupaliště,“ svěřila se jedna z přítomných Libuše Klusáková z Hranic.

Anenskou pouť doprovázel i pestrý kulturní program. Pro děti bylo na sobotu připravené loutkové divadelní představení, vpodvečer vyhrávala šumperská kapela Simple Pleasures a v neděli vystoupil žonglér a bavič Jan Hlavsa a zahrála i cimbálová muzika Zbyňka Hrdličky.

Autor: Dagmar Rozkošná