Křenovičtí, kteří s vodním živlem zápasili už před sedmi dny, s obavami pozorovali hladinu Vlčidolky. Rozvodněný potok se vylil z koryta a zaplavil podruhé část obce.

„Déšť, který večer přišel, rozvodnil jen potok. Voda se valila přes ulici a zastavila se za kostelem,“ popsala čtvrteční události jedna z místních žen Milada Kyndlová.

„Nejvíc jsou zničené dva hliněné baráčky a garáž, kterou voda poškodila už minule. Voda, která se včera prohnala vesnicí okolo obecního úřadu, skončila v zahradách,“ pokračovala Milada Kyndlová.

Obyvatelé Křenovic teď mají práce až nad hlavu. Sousedé si navzájem pomáhají s odklízením bahna. Když je potřeba, přiloží ruku k dílu každý. „Pomáhali si tady všichni mezi sebou. To víte, na vesnici pomáhá jeden druhému. Přijeli i hasiči, asi pět aut,“ poznamenala Milada Kyndlová.

Ta zavzpomínala na dobu před sedmnácti lety, kdy se vesnice také potýkala s velkou vodou. „Tenkrát se ale nedělala dálnice a voda šla do zahrad. Mělo by se s tím něco udělat, ale potok má prý na starosti povodí Moravy,“ podotkla Milada Kyndlová.

Čtvrteční déšť některé Křenovické vyděsil. S obavami pozorovali Vlčidolku a předpověď počasí, které i na další dny hlásí deště.

„Všichni tady byli zděšení. Lidé se snažili pytli zabránit vodě, aby se nedostala do domů. To víte, lidi se už bojí. Paní Dostálová při dešti stála u potoka a jen plakala. Mně samotné z toho bylo taky do pláče,“ řekla další z místních, Andrea Pešáková.

Iveta a Zbyněk Hausnerovi měli ve čtvrtek vodu i v obýváku. Asi třicet centimetrů vody a bahna zaplavilo sklepy a garáž. „Už jsem utopil troje botky,“ žertoval včera Zbyněk Hausner, aby zlehčil tíživou situaci.

S dobrými zprávami totiž nepřišli ani agenti pojišťoven. „Spodní voda je nezajímá. Na to se prý pojistka nevztahuje,“ posteskla si Iveta Hausnerová.