Naštěstí se jednalo pouze o cvičný poplach. Místní profesionální i dobrovolní hasiči si totiž měli vyzkoušet, jak by probíhal zásah v případě požáru školy a s ním spojená evakuace dětí. Cvičné svolání krizového štábu se děje nejméně jedenkrát ročně.

„Žáci o připravovaném cvičení nevěděli, protože původně se mělo konat v jiném termínu. Tehdy ale bylo odvoláno, protože hasiči zasahovali při vážné nehodě na křižovatce Horecko,“ uvedla mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Téměř 400 žáků školy bylo evakuováno rychle, bez problémů, také veškeré spojení a aktivace Krizového štábu města Lipník nad Bečvou proběhly bez zádrhelů.

„Pro nás je důležité prověření všech spojení a kontaktů pro případ, že nastane skutečný zásah,“ řekl starosta města Miloslav Přikryl, který je zároveň předsedou Bezpečnostní rady města Lipník nad Bečvou.

„Proto také vybíráme pro cvičení takové situace, které opravdu mohou nastat. Se zvládnutím evakuace jsem spokojen, vše fungovalo tak, jak mělo, děti byly odvedeny ze školy rychle a bez paniky,“ dodal starosta.