Zástupci firmy se obrátili na přerovské radní s nabídkou na odkoupení pozemků v areálu bývalé slévárny Heinik. Přestože má investor s lokalitou u nádraží velké záměry, město na nabídky nereaguje.

„Radní se dohodli, že se vysloví proti prodeji parcel této společnosti,“ informoval náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS). Hlavním důvodem je, že město má s územím vlastní plány.

„Lokalita přednádraží by se měla řešit komplexně jako jeden celek. Pozemky firmě prodávat nebudeme, protože mohou být do budoucna velmi lukrativní,“ vysvětlil Kulíšek.

Podle tiskového mluvčího přerovského magistrátu Bohuslava Přidala se jedná o plochu o rozloze jednoho hektaru, na které se nyní nachází také společnost Juta.

„Budovy v areálu bývalé slévárny Heinik jsou ve zchátralém stavu a je potřeba tento havarijní stav urychleně řešit,“ dodal Přidal. Jak upřesnil vedoucí odboru rozvoje města Pavel Gala, zpracovává se nyní projektová dokumentace na demolici zchátralých budov v areálu.

„Do března bude vypsáno výběrové řízení na demolici a domy se zbourají. Máme představu, že bychom vybrali firmu, která si demolici sama zaplatí z prostředků, které získá zpeněžením materiálu po demontáži bývalé továrny,“ poznamenal Gala.

Zástupci investorské společnosti Opera Bohemia mají ale pocit, že jim město Přerov háže klacky pod nohy. Zastupitelé totiž na svém posledním jednání neschválili změnu územního plánu, která by dala zelenou další investici této firmy – stavbě výškového domuv ulici Brabansko.

Někteří z přítomných zastupitelů navíc na jednání neskrývali své rozpaky nad tím, jak se společnost vypořádává s přerovskými Romy ve Škodově ulici. Firma jim totiž stále nesehnala náhradní bydlení, přestože hodlá jejich domy už letos na jaře srovnat se zemí.

„Máme zájem ucelit celé území před nádražím, a proto chceme koupit i areál bývalé slévárny Heinik ve Škodově ulici,“ vysvětloval včera jednatel společnosti Opera Bohemia Bohumil Chodil.

Podle jeho slov byla prvním krokem k realizaci záměru koupě domův romském ghettu. „O odkoupení dalších pozemků jednáme i se společností Juta a dalšími podnikatelskými subjekty v této lokalitě. Nevím, proč se k naší nabídce radní stavějí zády,“ řekl Chodil.

Investor má představu, že by na území vyrostly nové obytné domy s multifunkčním využitím. Do ucelení lokality hodlá společnost investovat kolem 50 milionů korun.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika