Devítihektarový pozemek chce nabídnout k výstavbě rodinných domků. Ani o ty však lidé zatím nejeví příliš zájem. Navíc předběžná cena za pozemky se jim zdá příliš vysoká. Vyplývá to alespoň z ankety, kterou před časem vyhlásil přerovský magistrát.

Zájem stavět v lokalitě, která byla dříve určena pro průmyslové využití, vyjádřilo v anketě pouhých osmadvacet respondentů. Přitom plocha je tak velká, že by na ní mohlo stát až sto dvacet domků. „Myslím si, že až nastane aktuální doba, tak se zájemců objeví daleko víc,“ míní náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek.

Pozemek určený pro průmyslovou zónu zakoupil Přerov za zhruba 25 milionů už v roce 2003. Když se ani po čtyřech letech nepodařilo nalákat do této lokality žádné investory, přišlo vedení města letos na jaře s novým záměrem. „Zastupitelé města už schválili pořízení změny územního plánu s tím, aby tato lokalita byla v budoucnu určena pro občanskou vybavenost,“ informoval mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Město před několika měsíci vypsalo anketu, aby zjistilo, zda mají lidé vůbec zájem stavět v Újezdci, který je jednou z místních částí Přerova. „V anketě projevilo zájem stavět v této lokalitě osmadvacet respondentů,“ informoval Přidal.

Dále anketa odhalila, že největší poptávka je po pozemcích o velikosti sedm set až devět set metrů čtverečních a většina z respondentů má zájem stavět samostatně stojící rodinné domky. „Cena tisíc čtyři sta korun za metr čtvereční, která zahrnuje i vybudování inženýrských sítí a napojení na přístupovou komunikaci, se jim však zdá nepřijatelně vysoká,“ doplnil Přidal.

Jak ale uvedl náměstek Kulíšek, cena je zatím předběžná a může se ještě změnit. Město totiž zatím nemá jasnou představu, zda bude rozprodávat stavební parcely ve vlastní režii, nebo lokalitu prodá jednomu subjektu, který se o prodej postará.

„Jakou cestou se vydáme a za jakou cenu budou pozemky v konečné fázi nabízeny, to se teprve rozhodne, až budou vyřešeny všechny náležitosti ohledně změny územního plánu,“ řekl závěrem Josef Kulíšek.