Od listopadu odstartovali na webových stránkách Domečku soutěže s turistickou tématikou. Nejprve šest tras s názvem Cesta vítězů. Právě název měl motivovat účastníky k překonání sebe sama, kdy se pak stali sami pro sebe takovými malými vítězi.

„Úkolem účastníků tzv. Cest vítězů bylo trasu zdolat a splnit na ní zadané úkoly, které byly zašifrovány v QR kódech. Stačil k tomu chytrý telefon se čtečkou QR kódů, “ vysvětlil smysl soutěže pedagogický pracovník DDM Hranice Martin Hlavica.

Každá trasa měla také své vítěze. „Po splnění všech úkolů na jednotlivé trase, zaslali účastníci správná řešení na emailovou adresu Domečku. Hodnocena byla správnost a rychlost řešení a první místo bylo oceněno. Účastníci si tak mohli užít krásy místní přírody a ještě vyhrát pěkné ceny,“ pokračoval pedagogický pracovník Domečku.

Dále následovali dvě vánoční soutěže pro děti a dospělé o Hranický poklad. Účastníci pomocí zašifrovaných GPS souřadnic našli místo ukrytého pokladu, který vykopali a bohatá kořist byla jejich. U této soutěže se obzvlášť vyplatila rychlost a logické myšlení.

Cesty vítězů po okolí Hranic se setkaly s pozitivním ohlasem. Proto se pedagogové rozhodli v těchto soutěžích pokračovat, ale s drobnou obměnou principu a názvu soutěže.

„Při logicko – turistické soutěži byly otázky rozesety přímo po trase a soutěžící již nepotřebovali k jejich rozluštění čtečku QR kódů, ale jen svoji hlavu, popřípadě blok, kde jsi odpovědi zapisovali. Aktuálně je připravená trasa kolem Temných skal,“ prozradil Martin Hlavica, který doplnil, že budou velice rádi, když jim účastníci pošlou jak odpovědi na otázky tak i fotografie z procházky na e-mailovou adresu ddm.hlavica@hranet.cz.

Více informací můžete získat na Facebooku nebo internetových stránkách www.ddm.hranet.cz.

„A nebojte se, zúčastnit se může úplně každý, dobrovolnosti není kladeno mezí,“ doplnil Martin Hlavica.

Ti, kteří nestihli podzimní trasy, mají šanci právě nyní. Hranický týden se rozhodl ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Hranice tuto akci podpořit. Každý pátek budeme na stránkách týdeníku zveřejňovat jednu trasu jako Víkendový tip na výlet s Domečkem.

„Otázky na trase jsou zakódovány v tzv. QR kódech, pokud si tedy budete chtít na trase zobrazit i otázky nezapomeňte sebou chytrý telefon s čtečkou QR kódů,“ dodal na závěr pedagogický pracovník DDM Hranice Martin Hlavica. 

Víkendový tip na výlet s Domečkem

První trasa

První trasa má dvě varianty. Jednu delší, která je dlouhá asi 11 km a druhou kratší, ta má asi 5 km. Delší trasa obsahuje úkolů pět (QR kód bílé barvy), kratší tři (QR kód žluté barvy). QR kódy po trase jsou dobře viditelné a nemůžete je minout. 

Kratší trasa - asi 5km

Poznejte s Domečkem krásy Hranic a okolí - první trasa: kratší, asi 5 km.Poznejte s Domečkem krásy Hranic a okolí - první trasa: kratší, asi 5 km.Zdroj: archiv DDM Hranice

Delší trasa - asi 11 km

Poznejte s Domečkem krásy Hranic a okolí - první trasa: delší, asi 11 km.Poznejte s Domečkem krásy Hranic a okolí - první trasa: delší, asi 11 km.Zdroj: archiv DDM Hranice

POZOR! Nazujte pevnou obuv (některé úseky jsou bahnivé až blátivé), zabalte svačinku, termosku s teplým čajem a vyrazte.