Pan Tomáš bydlí v této oblasti už čtyřicet let a rozkopanou silnici už podle svých slov tolik neprožívá. Problémy, které jsou se situací spojené, mu ale samozřejmě vadí.

„Když tady v létě projede auto, hrozně se práší. Když zaprší, zase zvrchu celou ulicí teče špinavá voda. Nejhorší je, že rozkopali i to, co bylo ještě v udržitelném stavu," řekl.

Podobného názoru jsou také další obyvatelé ulice.

„Po těch dřívějších pracích měla být komunikace uvedená do původního stavu, ale došlo pouze k provizornímu zasypání štěrkem. Navíc po zimě jsou na vozovce opět velké díry, a to zejména v horní části, kde musíme jezdit krokem. K tomu se tady opravdu velmi práší," popsal situaci další občan Hranic, který chtěl z rodinných důvodů zůstat v anonymitě.

Do výtluků se pustí Ekoltes

K záplatování minimálně těch nejhorších výtluků by měli v blízké budoucnosti přistoupit pracovníci společnosti Ekoltes Hranice, což potvrdil také ředitel firmy Milan Vinkler.

„Uvidíme, kdy se začne s rekonstrukcí silnice. Pokud by to mělo být až v podzimních měsících, musíme stav silnice upravit výrazněji. Jinak bychom přistoupili jen k záplatování těch nejhorších míst," podotkl.

V souvislosti s kompletní rekonstrukcí, která zahrne vybudování nové silnice i chodníků, počítá letošní rozpočet s částkou deseti milionů korun. Přesná suma ani termín prací prozatím známý není.

Podle Jaroslava Strnada z hranického oddělení investic je vše ve fázi příprav a do léta se s rekonstrukcí vozovky určitě nezačne.

„Přesný termín nevíme, ale jestli se rekonstrukce zahájí letos, tak až v srpnu nebo v září. Zatím nebylo vyhlášeno ani výběrové řízení," konstatoval. Město jedná se skupinou ČEZ ohledně přeložek, na což bude samotná rekonstrukce ulice později navazovat.