„S příchodem jara došlo k poklesu nezaměstnaných zhruba o stovku lidí. Z evidence se pochopitelně vyřadilo mnohem více osob, jenže koncem března a začátkem dubna přišlo kupodivu poměrně dost nových lidí na úřad práce," konstatoval vedoucí kontaktního pracoviště v Hranicích Pavel Remeň.

Momentální počet žadatelů o práci sice je nižší než na začátku letošního roku, kdy byla nezaměstnanost na rekordní úrovni, množství lidí hledajících práci ale neklesá tak rychlým tempem, jaké bývalo zvykem v minulosti. Naopak je daleko pozvolnější.

„Do jisté míry je to dáno i tím, že zaměstnavatelé do poslední chvíle využívají možnosti zaměstnávat některé lidi jen na různé dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti. V podstatě tím trochu oddalují okamžik, kdy s člověkem uzavřou klasickou pracovní smlouvu," informoval Pavel Remeň.

Nabírá Schäfer a Smiths Medical

Z velkých zaměstnavatelů v Hranicích v letošním roce nabírá například společnost SSI Schäfer. Noví lidé přicházejí prakticky do všech sekcí, od výroby po administrativu.

„Každých čtrnáct dní zaměstnáme přibližně patnáct dalších pracovníků. V letošním roce by mělo přijít padesát až sedmdesát nových lidí," konstatovala vedoucí personálního oddělení Jana Kutínová. Nově příchozí zaměstnance průběžně nabírá také společnost Smiths Medical v hranickém CTParku.

„Každá z firem v CTParku zaměstnává několik set lidí. Pokud například z celkového počtu dvou set zaměstnanců pochází polovina z Hranicka a druhá půlka je ze vzdálenějších oblastí, v případě odstěhování firmy z Hranic by dopad na nezaměstnanost nebyl tak katastrofální, jako tomu bylo dříve v případě Philipsu," vzpomněl vedoucí hranického úřadu práce zánik někdejšího velkého zaměstnavatele v regionu.

Strašák dlouhodobé nezaměstnanosti

Úřad práce v Hranicích zvlášť obtížně hledá uplatnění pro lidi se zdravotním handicapem, pro osoby nad padesát let, ale i pro mladé absolventy bez praxe. Lidé spadající do těchto skupin jsou někdy v evidenci i několik let.

„Dlouhodobá nezaměstnanost nikdy dříve nebyla tak markantní jako v současné době a budeme se s tím potýkat ještě léta. Jenže pokud člověk není zaměstnaný během jednoho roku, pak má sám problém vrátit se na trh práce. Čím člověk je starší, tím hůře do toho pomyslného rychlíku opět naskočí.," uzavřel Pavel Remeň.