Ta novým zaměstnancům dokonce zajistí z okolí místa jejich bydliště zdarma svoz autobusy.

„Hledáme nové talentované pracovníky na pozici výrobní operátor. Jedná se o manuální práci, při níž je kladen důraz na pečlivost a dodržování vysokých hygienických standardů. Zájemci o tuto práci by měli být manuálně zruční a ochotní pracovat na směny,“ uvedl ředitel personálního oddělení společnosti Gambro v Přerově Zdeněk Petřek.

Zaměstnance hodlá podle jeho slov společnost nalákat do pracovního poměru různými způsoby. „Například přes úřad práce, nábory či agentury zabývajícími se zprostředkováním zaměstnání,“ upřesnil Petřek.

Volná místa v tomto podniku se už delší období objevují v nabídce přerovského Úřadu práce. „Gambro patří k zaměstnavatelům, kteří už delší dobu nabízejí nejvíce volných pracovních míst,“ podotkl analytik pracovního úřadu Bedřich Šenvajc.

Počátkem měsíce se výroba přemístila do nové moderní haly, která se nachází rovněž v areálu Meopty. Tento krok zlepšil mimo jiné také pracovní prostředí zaměstnancům.

„Chceme svým zaměstnancům nejen poskytnout práci a zaručit jim jejich pracovní místa, ale nabídnout jim i nějaké výhody,“ doplnil Petřek.

Gambro tak hodlá nabídnout svým zaměstnancům penzijní fond, ale řeší i problematiku dostupnosti do nového závodu.

„Víme o problémech s dopravou, proto chceme zaměstnancům z okolí nabídnout možnost cestovat zdarma firemními autobusy,“ vysvětlil Petřek.

Podle jeho slov první autobusy vyjedou 1. dubna. Svoz bude zajištěn z Hranic, Lipníku nad Bečvou, Kroměříže či Bystřice pod Hostýnem.