Přibývají totiž nová pracovní místa. Do konce letošního roku by v průmyslové zóně, která nese název CTPark, mělo celkem pracovat více než tisíc lidí.

„Nové pracovní síly najímá nejen Multidisplay, nástupce LG.Philips, ale i od počátku roku zde sídlící společnosti Sendio a Etimex, a také společnost Jyco, která se právě do areálu nastěhovala,“ informoval mluvčí CTParku Jiří Hořčica.

Jak dodal, v současnosti probíhají jednání s dalšími potenciálními nájemci prostor v hranickém CTParku.

„Majitel areálu společnost CTP Invest očekává, že CTPark Hranice by do konce letošního roku mohl zaměstnávat více než tisíc lidí, přičemž většina z nich budou bývalí zaměstnanci společnosti LG Philips – předchůdce Multidisplay,“ řekl Jiří Hořčica.

„Naší výhodou je, že v tomto regionu se nachází dostatečné množství pracovních sil. Naši nájemci proto nemají problém najít kvalifikované a zručné zaměstnance,“ sdělil k tomu Remon L. Vos, výkonný ředitel společnosti CTP Invest, která je od loňského února majitelem hranického areálu.

Společnost Multidisplay zahájila výrobu po více než půlroční pauze ve středu 23. ledna, když rozjela novou linku na výrobu LCD monitorů.

„Výrobní kapacita této moderní linky je 50 tisíc kusů měsíčně a při její obsluze je zaměstnáno přibližně 230 lidí,“ upřesnil aktuální situaci Jiří Hořčica.

Skutečnost, že v areálu zatím nepracuje tolik lidí jako dříve, má podle informací z úřadu práce zatím minimální vliv na trh práce v okrese.

Před odstávkou výroby, která začala vloni 18. května, pracovalo v hranické továrně Multidisplay zhruba devět stovek zaměstnanců. Na konci loňského roku to bylo 430 pracovníků.

„Chlapi dali během odstávky výpovědi, našli si jinou práci,“ vysvětlila pokles zaměstnanců pracovnice Multidisplay, která si nepřála být jmenována.