V hranickém regionu se dají počítat jen na jednotky. Navíc ne všichni zapojení zemědělci a farmáři jsou s odezvou veřejnosti spokojení.

„Klienty máme, ale ti se o nás většinou dozví od svých známých, nikoliv prostřednictvím toho projektu. Je to docela těžké. Možná vázne propagace, protože přes projekt Prázdniny na venkově se nám ozývá málo lidí. Tady na Hranicku o tom příliš slyšet není," řekl Václav Coufalík ze Slavíče, který poskytuje například projížďky na koních pro děti.

Naopak příznivější ohlasy zaznívají z Partutovic, kde se do projektu zapojilo tamní zemědělské družstvo.

„Hostů k nám do Partutovic určitě přijede více, v tom vidíme největší efekt toho projektu. Jde nám o to, aby lidé viděli a vyzkoušeli věci, které se v zemědělství běžně dělají. V Partutovicích produkujeme třeba bramborové výrobky a potřebujeme je dostat do povědomí veřejnosti," pochvaloval si předseda partutovického družstva František Maršálek.

Vedle Slavíče a Partutovic jsou na seznamu Prázdnin na venkově také poskytovatelé z Ústí, Poruby u Hustopeč nad Bečvou, Všechovic a Skaličky. Projekt začal fungovat před třemi lety a právě hranický region byl tvůrci zvolen jako pilotní.