Řeší, jaký program mají svým školákům na den volna připravit. Ve většině případů totiž leží tento úkol jen na jejich bedrech. Zájmové organizace rodičům příliš nepomohou. Ty se soustřeďují více na jarní prázdniny, které v přerovském regionu vypuknou až první březnový týden.

„Na pololetní prázdniny nic nechystáme, až na jarní. To pořádáme opět příměstský tábor. Děti u nás mohou strávit celý týden, zatímco jejich rodiče budou třeba v zaměstnání. Budeme hrát různé stolní hry, soutěže, ale vyrazíme i na nějaké výlety,“ řekla Kateřina Vinklárková z přerovského klubu Dlažka, který se zabývá celoročními aktivitami pro děti, mládež, ale i dospělé.

Na jarní prázdniny se také více zaměřilo přerovské Středisko volného času (SVČ) Atlas a Bios. O pololetních prázdninách se tu budou moci školáci zapojit jen do keramické tvorby, která tu probíhá pravidelně.

„Na jarní prázdniny ale opět připravujeme příměstský tábor. Každý den se tu děti setkají s jiným programem. Zapojit se budou moci například do keramických hrátek, výuky angličtiny, vyrazíme i do zoologické zahrady a zúčastníme se i krmení zvířat v budově Bios. Kromě toho bude po celý týden připravena řada různých her a soutěží,“ řekla ředitelka SVČ Atlas a Bios Blanka Mašková.

Program na pololetní prázdniny si pro své školáky budou muset sami zajistit také rodiče z Lipníku nad Bečvou. „Na pololetní prázdniny nic nechystáme, ale v době jarního volna pořádáme příměstský tábor,“ řekla Zuzana Stejskalíková ze SVČ v Lipníku nad Bečvou.

Zato v Kojetíně mohou rodiče své děti o pololetních prázdninách svěřit do péče místnímu Městskému domu dětí a mládeže (MěDDM). „O pololetních prázdninách nabízíme program zvaný Bavíme se s želvou Áňou. Jeho náplní je návštěva bazénu v Holešově. Potom si toto město prohlédneme a navštívíme i tamní Dům dětí a mládeže. Poté co se vrátíme zpět do Kojetína, budeme vyrábět želvu Aňu a děti se mohou zapojit i do různých her,“ řekla Marie Beránková, ředitelka kojetínského MěDDM.

Na jarní prázdniny pak toto zařízení nabízí rodičům s dětmi pobyty na horách, ale také tradičně příměstský tábor.

Děti z Hranic si pololetní prázdniny můžou užít na turnaji v pexesu, který se koná v pátek 30. ledna od 9.30 do 11.30 hodin v Domě dětí a mládeže v Hranicích. Zájemci se mohou hlásit předem osobně či telefonicky v DDM Hranice.