Pořadatelé pro děti přichystali bohatý program a jak jinak než prázdninový.

„Máme tady připravenou burzu knih s mottem Najdi si svého přítele na prázdniny. Vybírat si mohou knížky nejrůznějších žánrů, například dobrodružné, obrázkové nebo ty, které nabízejí různé tipy na výlety,“ informoval za pořadatele předseda hustopečského spolku Prožij Česko Petr Drozd.

Děti si mohly vyrobit také své tričko na prázdniny nebo si zahrát stolní fotbálek.

„Máme tady i oblíbený fotokoutek, kde se děti mohou vyfotit třeba ve svém novém prázdninovém tričku nebo s kamarádem, kterého tady potkají. Dopoledne si zahráli turnaj ve Člověče, nezlob se, v pexesu a odpoledne zase v badmintonu,“ pokračoval Petr Drozd. Nechybělo ani oblíbené malování na obličej a na své si přišli i dospělí, na čepu byl Hustý ležák.

Hranické hry bez hranic 2019.
VIDEO: Hranické hry bez hranic braly dech

Letos šlo už o druhý ročník této akce. Ten první se konal na místních štěrkopíscích, ale chybělo tam zázemí, proto se tentokrát pořadatelé rozhodli uskutečnit zahájení prázdnin na hustopečském zámku. S pronájmem jim pomohl grant Hranické rozvojové agentury.

„Kromě podobných akcí se snažíme propagovat turistiku v České republice a hlavně tady v Hustopečích na zámku pořádáme komentované prohlídky,“ upřesnil předseda místního spolku Prožij Česko.

Hustopečský zámek mohou návštěvníci navštívit také příští prodloužený víkend, kdy se zde koná Zámecký letní festival. V pátek 5. července budou v letním kině na zámku promítat českou komedii Po čem muži touží, v sobotu 7. července se návštěvníci pobaví na taneční zábavě pod širým nebem s kapelou BlaMajko a v neděli pak pokračuje prázdninová burza knih. Zámek lze ale navštívit i v jiné dny, prohlídku si stačí zamluvit telefonicky.