Riskantní přebíhání frekventované komunikace by ale mělo brzy skončit. Hranická radnice se totiž připravuje na vybudování lávky pro pěší, která by propojila sídliště Hromůvka a nákupní centrum Kaufland.

Právě v tomto místě totiž lidé cestu přecházejí nejčastěji. „Vím, že je to někdy o život, ale když jdu nakoupit, raději přeběhnu přes cestu, než abych šel patnáct minut k mostu na 1. máje nebo k podchodu na Nové ulici. Dávám si ale pozor a přecházím, až když není žádné auto v dohledu,“ svěřil se Petr Hajný ze sídliště Hromůvka.

Řešením kritické situace by měla být výstavba nadzemní lávky, která se má stavět v letošním roce. Po lávce přitom místní obyvatelé volají již několik let. Radnice jejich požadavek dříve odmítala, nyní však využila toho, že se vedle Kauflandu staví nové nákupní středisko.

„Dohodli jsme se se všemi, kdo v dané lokalitě staví nebo zde mají nějaký záměr, na spoluúčasti na stavbě lávky,“ sdělila hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Město totiž nechce platit projekt, jehož náklady jsou odhadovány na šest milionů korun, samo. „V rozpočtu na to máme vyčleněnou rezervu dva miliony korun, zbývající subjekty přispějí čtyřmi miliony korun,“ dodala místostarostka.

O další peníze chce hranická radnice žádat stát. Městští zastupitelé budou schvalovat žádost o poskytnutí dotace, která by měla pokrýt minimálně 15 procent nákladů na výstavby nadzemního přechodu.

„Můžu říct, že je to dobrý nápad. Jen doufám, že to bude bezbariérové, aby se přes cestu dostali i vozíčkáři nebo maminky s kočárky,“ komentovala záměr na výstavbu lávky Pavla Sýkorová, další z obyvatelů sídliště Hromůvka.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika