Jako o život museli běhat přes přechod pro chodce u Velké Dlážky v Přerově zdejší obyvatelé. Na překonání frekventované vozovky totiž měli kvůli semaforu jen pár vteřin. Situaci vyřešila až vichřice, která se tento týden přehnala Přerovskem.

Ruční řízení provozu na křižovatce zřejmě zavinilo krátkodobé selhání světelné signalizace na přechodu pro chodce u Velké Dlážky v Přerově. Ještě minulý týden přitom měli chodci na přecházení této vysoce frekventované silnice několik sekund, protože zelený panáček probleskoval jen ve velmi krátkých intervalech.

Tento týden už je situace o poznání lepší. Interval pro přecházení se totiž prodloužil o několik sekund. K vyřešení problému se semaforem přispěla spíše nechtěně vichřice, která se prohnala tento týden Přerovskem.

Vlivem prudkého nárazového větru totiž došlo ke stržení sloupu světelné signalizace v protější části křižovatky. „Stožár spadl a zlomil se, proto museli být na místo přivoláni pracovníci AŽD Brno, kteří provedli opravu signalizace,“ řekl vedoucí provozu veřejného osvětlení Technických služeb města Přerova František Němčák.

Pracovníci AŽD namontovali provizorní stožár, na němž je nyní signalizace upevněna. Podle prvotních informací pracovníků odboru rozvoje města mohlo způsobit závadu na signalizaci poškození dynamických smyček při frézování silnice.

Jako pravděpodobnější se ale podle specialistů jeví verze, že ke zkrácení intervalu nastalo v důsledku ručního řízení dopravy. „Problém asi nastal při odstavení automatiky. Kvůli frézování totiž řídili policisté před několika týdny dopravu ručně,“ uvedl pracovník brněnského AŽD Václav Červinka. Ten zároveň připustil, že jsou některé smyčky vadné a nejsou peníze na jejich opravu.

Firma AŽD prováděla v uplynulém období kontroly světelné signalizace na většině křižovatek ve městě. „Zkontrolovány jsou například křižovatky v Husově a v Komenského ulici nebo na Kopaninách,“ upřesnil. V nejbližší době bude prověřena také světelná signalizaci všech křižovatek v Předmostí.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Zelená svítí jen vteřiny, lidé musejí přes přechod utíkat

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika