Tropické teploty se „zdrží“ zhruba dva dny. V pátek přijdou bouřky a o víkendu podle celostátní předpovědi nevypadají odpolední maxima ani na pětadvacet.

Na pondělí avizují meteorologové pro Olomoucký kraj zpočátku ještě zataženo.

„Během dne bude oblačno, přechodně i polojasno. Dopoledne ojediněle, odpoledne místy přeháňky, nebo bouřky,“ informovala Marie Glofáková z ostravského regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Nejvyšší pondělní teploty odpoledne vystoupají k 23 až 26 stupňům, na horách to bude 15 až 19 stupňů Celsia.

Novinkou na odpočívce na D35 u Skrbeně bude takzvaná korporátní toaleta, multifunkční objekt včetně sprch a prodejních automatů. Podobná je v provozu na D55 mezi Přerovem a Otrokovicemi (na snímku v koláži). Fotografie z července 2022
Ostuda u Olomouce prokoukne. Nové toalety u D35 budou podobné jako tyto

V úterý bude zesilovat příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu a rtuť teploměru půjde nahoru.

Na úterý předpovídá ČHMÚ polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ráno budou ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. „Nejnižší noční teploty 16 až 12 stupňů, nejvyšší denní teploty 23 až 27,“ uvedla meteoroložka.

Ve středu bude polojasno až jasno a odpolední maxima by se v nižších polohách měla vrátit k třicítce. „Nejvyšší denní teploty 26 až 30 stupňů Celsia,“ avizovala Marie Glofáková.

Jasno až polojasno předpovídá ČHMÚ i na čtvrtek, kdy bude ještě o něco tepleji. Nejvyšší teploty odpoledne vystoupají k 29 až 33 stupňům.

V pátek podle celorepublikové týdenní předpovědi v bouřkách maxima klesnou pod 30 stupňů a o víkendu budou nejvyšší denní teploty do 25 stupňů Celsia.

Zdravou zeleninu za pár korun po roce nabídne pěstitel Ladislav Kašpar z Těšetic-Vojnic.  Měsíc před zahájením samosběru to vypadá na vynikající úrodu, 28. července 2022
Samosběr zeleniny u Olomouce se blíží, pěstitel bojuje se zloději. Tady je ceník