Na Silvestra a Nový rok na Moravu dorazí teplé jihozápadní proudění, teploty v kraji by se měly pohybovat kolem deseti stupňů. Na Jesenicku mohou dosáhnout i na patnáct.

Ve čtvrtek má být v Olomouckém kraji oblačno, přechodně až zataženo, ojediněle slabý déšť, i mrznoucí. Nejvyšší teploty 2 až 5 °C, na Jesenicku kolem 8 °C, na horách -1 až +3 °C.

V noci na pátek teploty klesnou k nule, na severu kraje může slabě pršet. K ránu se tak na Šumpersku může tvořit ledovka.

Podobně s teplotami jen lehce nad nulou bude i v pátek.

"Čekáme oblačno až zataženo, ráno místy, zejména na severu slabý déšť, v Jeseníkách i mrznoucí. Nad 1200 m srážky smíšené nebo sněhové. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy," předpověděl Tomáš Ostrožlík z Českého hydrometeorologického ústavu.

Sobota začne někde s deštěm, hlavně na horách, během dne by mělo oblačnosti ubývat. Poslední den v roce se nejvyšší teploty dostanou na 6 až 10 °C, na Jesenicku může být až 13 stupňů.

Silvestrovská noc bude sice chladná, ale ne mrazivá - s nejnižším teplotami lehce nad nulou.

Na Nový rok bude zřejmě pod mrakem, i když občas se může objevit i sluníčko, hlavně na Jesenicku.  V neděli se čeká v Olomouckém kraji převáženě zataženo nízkou oblačností a teplotami do 10°C, na Jesenicku opět o něco více.

Výhled na první týden roku 2023 věstí postupné ochlazování, velké mrazy nebo chumelenice ale zatím nejsou na obzoru. Pro druhou polovinu příštího týdne meteorologové avizují denní maxima okolo pěti stupňů nad nulou.