Například vedoucí Dynamic fit centra Martina Hořínová si žádné změny ve srovnání s posledními týdny nevšimla.

„ U nás je to zatím pořád stejné. Větší nárůst očekáváme až příští týden. Ty první dny po začátku nového roku to ještě není tak výrazné. Lidi většinou chodí, až doma odstrojí stromeček,“ konstatovala s nadsázkou Hořínová.

Také podle Heleny Vavříkové, vedoucí hranického centra Salvea klubu, je počet klientů v lednu podobný jako v předcházejících měsících.

„Neregistrujeme tady ani úbytek klientů ani jejich velký nárůst. Na plnění novoročních předsevzetí je ještě brzo. To se projeví spíše v únoru a v březnu,“ řekla Vavříková. Přesto ale tvrdí, že o některé typy cvičení je velký zájem.

„Docela velký nával je na nový přístroj vacushape, na kterém lidé hubnou při chůzi na pásu. Zájem je ale také například o rekondiční stoly nebo jiné přístroje,“ dodala Vavříková.

Ani trenér fitcentra ze Sports Kotelny Struhlovsko Tomáš Peša přílišný nárůst klientů v posilovně nezaznamenal. V letošním i loňském roce prý povánoční období rozhodně nepatřilo mezi návštěvní špičku. Zájem veřejnosti hned po Novém roce ale podle něj byl k vidění ještě v letech předcházejících.

„Máme mezi třiceti až čtyřiceti pravidelných návštěvníků, ale z těch nových letos přišlo tak pět až deset lidí. Pracuji tady pátým rokem a hlavně v těch prvních letech byl nárůst po Novém roce opravdu výrazný,“ sdělil Peša.

Sám ale nedokázal vysvětlit, proč se lidé ani po vánočním hodování do posiloven zrovna nepředhánějí.

„Nevím, možná je odrazuje škaredé počasí nebo finanční situace. Ale letos ani loni už na začátku roku tolik lidí nechodí, “ dodal trenér fitcentra s tím, že provoz se během několika málo týdnů pořádně rozjede.

Z deseti začně pravidelně chodit jeden

Už v prvních dnech roku 2012 si naopak všiml nových zájemců o posilovací stroje vedoucí Fitnessklubu Hranice Martin Rabel. Ten také zmínil, že vytrvalost je u nových klientů hodně kolísavá.

„Ano, po novém roce tady vidíme nové tváře. Možná tak někteří začali plnit novoroční předsevzetí, jejich vytrvalost je ale hodně individuální. Někdo vydrží týden, jiný měsíc. Ale do jisté míry je to dáno také počasím. V lednu je těch nově příchozích nejvíce, v létě zase nejméně. Z deseti se ale mezi pravidelné návštěvníky zařadí tak jeden,“ uvedl Rabel.

Potvrdil tak, že poptávka po posilovacích přístrojích je spíše jen dočasnou záležitostí.

Venku se toho moc dělat nedá

Podobného názoru byla také Blanka Szabóová, majitelka pohybového studia Blanka.

„Oproti prosincovým číslům se návštěvnost zvýšila přibližně o jednu třetinu. Zřejmě si řekli, že se sebou konečně začnou něco dělat. Lidé asi opravdu začali plnit svoje předsevzetí. Doufám, že jim to vydrží co nejdéle, totéž přeji také sobě, “ uvedla Szabóová.

I podle ní může lidi do posiloven přilákat právě nevlídné počasí.

„Venku se toho teď moc dělat nedá. Naopak až bude hezky, málokdo bude cvičit v tělocvičně,“ řekla.

V současnosti prý do jejího zařízení chodí mezi padesáti a šedesáti zákazníky denně. Lidé zde nejvíce využívají možnosti spinningu nebo kruhového tréninku.