SLEDUJEME Reakce a ohlasy na teroristické útoky v Paříži

„Jsme všichni v šoku z toho, co se stalo, a je těžké to jakkoliv komentovat. Jen si přejeme, ať už to konečně skončí, a něco takového se nikdy neopakuje. Bohužel to bude asi přání, které nikdy nebude splněno. Je to citlivé téma pro všechny lidi, nejen Francouze, jen stěží se mi o tom, co se stalo, mluví," říká mladá žena, která žila rok v Paříži a Francii si zamilovala.

V Přerově má maminku, sestry, další příbuzné a spoustu přátel. A ti o ni mají od sobotního rána strach. „Když jsme se dozvěděli, co se v noci na sobotu stalo v Paříži, první naše myšlenka byla, co s Pavlou je, jestli je v pořádku. I když nežije v hlavním městě, teroristé mohou zaútočit kdekoliv ve Francii," líčí své pocity její starší sestra.

„Těšili jsme se, že se zase o Vánocích po delší době uvidíme. Po tom, co se ale stalo, budeme trnout hrůzou, aby dojela do České republiky v pořádku. Možná bude vhodnějším prostředkem na tu dlouhou cestu auto, letecká doprava přestává být v poslední době bezpečná," podotýká.

Navštívit rodinu své sestry ve Francii byla asi před čtyřmi lety. Tehdy žila ještě Paříž bezstarostným životem, a že by se mohla někdy stát terčem teroristických útoků, to by si nikdo ani na chvíli nepomyslel.

„Jsem ráda, že jsem se i s dcerami mohla podívat do Francie ještě v době, kdy to bylo bezpečné. Prošli jsme si všechna známá zákoutí Paříže, moc se nám tam líbilo. Teď už bych si ale asi podobný výlet hodně rozmyslela, měla bych strach o svou bezpečnost," uzavírá. (pu)

DEN DRUHÝ: SPECIÁL DENÍKu - Vše o teroristických útocích v Paříži

SPECIÁL DENÍKu: Vše o teroristických útocích v Paříži