Jednotný scénář

Celková škoda je vyšší než 200 tisíc korun. Obyvatelé Olomoucka si jistě vybaví nedávné případy ze Šternberka a Uničova. „Určitě mě těší, že ho dopadli. A myslím, že to potěšilo i ostatní obchodníky v centru Šternberka. Po přepadení tu byli lidé vystrašení,“ řekla včera Deníku zaměstnankyně sázkové kanceláře v centru Šternberka, která byla přepadena na konci září.

Scénář loupeže byl vždy téměř shodný. Pachatel vešel do provozovny a počkal, až zde nebudou žádní sázející.V obou případech obsluze vyhrožoval nožem a požadoval po ní vydání finanční hotovosti. Podobným způsobem přepadl na konci srpna také sázkovou kancelář Chance ve Zlíně.

„Zloděj tam přišel kolem půl třetí odpoledne, kdy v provozovně nebyl žádný klient. Na obsluhu vytáhl nůž a dožadoval se peněz. Vystrašená žena mu vydala několik tisíc korun,“ uvedla v srpnu mluvčí policie Jana Bartíková.

Ani ne za týden přepadl lupič další kancelář ve Starém Městě. I v tomto případě zvolil pro svůj čin odpolední hodinu. „Zloděj tam vtrhl pět minut před druhou hodinou a pod pohrůžkou použití nože donutil pracovnici, aby mu vydala pětadvacet tisíc korun,“ připomněla mluvčí policie v Uherském Hradišti Jitka Zámečníková.

Hrozí mu deset let

„Případ byl rozpracovaný již delší dobu. Tím, že jednotlivé loupeže vykazovaly společné znaky, vzniklo důvodné podezření, že se jedná o jednoho pachatele. Dopadení se zdařilo také díky dobré spolupráci regionálních oddělení,“ uvedla Jitka Dolejšová, mluvčí olomoucké policie.

Lupič má podle olomouckých kriminalistů na svědomí i další sázkové kanceláře v Prostějově. „Dopadený muž byl již v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Po včerejším obvinění z loupeže mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ podotkla mluvčí olomoucké policie.

Šťastní jsou také v sídle společnosti Chance ve Frýdku–Místku, která mimo jiné provozuje i zmíněnou pobočku ve Šternberku. „Je to samozřejmě skvělá zpráva. Kéž by to tak bylo se všemi případy,“ svěřila se zaměstnankyně Lucie Satinská.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika