Radní totiž v pondělí slavnostně uvedli do provozu nové relaxační prvky: masážní bazén s whirpoolem. Modernizace v prostorách vnitřního bazénu přišla provozovatele - společnost Teplo - na 13,4 milionu korun.

„V letošním roce jsme se rozhodli více zefektivnit provoz a měsíční úspory 800 tisíc až 1 milion korun použít na modernizaci bazénu,“ uvedl přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD) během slavnostního předávání nových whirpoolů veřejnosti.

U vchodu do areálu byly už v létě instalovány turnikety a později proběhla ve vnitřních prostorách rekonstrukce šaten, při níž došlo ke spojení šaten pro muže a ženy. „Přebudování se setkalo s nepříznivým ohlasem veřejnosti, na který jsme hned reagovali. V současné době už jsou prostory pro muže a ženy zčásti odděleny,“ uvedl ředitel společnosti Teplo Jaroslav Klvač.

V nových šatnách se nachází 308 skříněk s elektronickými zámky, devatenáct převlékacích boxů, a součástí je i recepce s novým pokladním systémem a automatickými dveřmi. Práce na zbudování relaxační části bazénu zahájila stavební firma počátkem října. „Instalování whirpoolů probíhalo za provozu a bylo dokončeno v šibeničním termínu koncem listopadu. Chtěli jsme totiž atrakce zpřístupnit lidem ještě v době před vánočními svátky,“ vysvětlil Klvač.

Současně s instalováním whirpoolu a masážní vany byla uvedena do provozu také nová technologie čištění vody dětského bazénu a výměnou prošla i filtrační čerpadla ve velkém bazénu. „Nové prvky na bazéně obyvatelé města určitě přivítají. Je to ale jen první část rekonstrukce a my musíme pokračovat,“ řekl náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek. (ODS).

Ten dodal, že se městu podařilo získat na modernizaci bazénu finanční příspěvek 5 milionů korun ze státního rozpočtu. Další rozsah prací se ale podle jeho slov bude odvíjet od finančních možností města.

„Pokud by se zrealizovaly všechny plány na rekonstrukci tak, jak jsou teď na papíře, vzniklo by v Přerově ojedinělé wellness centrum na Moravě,“ přiblížil hlavní inženýr projektu Radim Hejný ze zlínské stavební firmy.

Projekt počítá ve svých dalších etapách s investicemi za celkem 96 milionů korun. Součástí záměru je výměna technologie čištění vody na venkovním a vnitřním bazéně. Počítá se i s novými wellness prvky a divokou řekou. Zcela nový vzhled bude mít dětský bazén a bufet, kam budou návštěvníci moci vstupovat i „mokrou nohou“.