Výsledek jejich snahy má zatím podobu několika vyměněných písemných žádostí, dopisů a osobních setkání s úředníky na ministerstvech spravedlnosti a financí.

Jenže zástupcům města už definitivně došla trpělivost. Do konce března chtějí znát jasnou odpověď na otázku, zda město několik let nevyužívanou budovu získá do svého vlastnictví, či nikoliv.

„I když to už nevypadalo moc nadějně, zrovna teď jsme se konečně posunuli o kousíček dál. Z naší strany byly všechny podmínky k bezúplatnému převodu dávno splněny, ale zjistili jsme, že některé kroky nesplnilo ministerstvo spravedlnosti. Teď už žádost leží opět na ministerstvu financí a čeká se jen na to, zda tento záměr schválí,“ vysvětlil náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek, který vzápětí dodal: „Jsem optimistou. Věřím, že po takovém úsilí se nám podaří budovu získat. Pokud se však tuto záležitost nepodaří v nejbližší době rozseknout, přestaneme se tímto záměrem zabývat. V takovém případě bychom ale atakovali stát, aby budovu zabezpečil. Ta totiž rok od roku chátrá a už dnes je v dezolátním stavu. Za chvíli se může stát, že bude ohrožovat na životě kolemjdoucí osoby. Objekt chátrá zevnitř i zvenku,“ sdělil Kulíšek.

Jeho slova doplnila náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková. „I jiná města mají podobné zkušenosti s jednáním v takové věci se státem. Takže to není problém jen Přerova,“ dodala Grambličková.

Přerovští radní přiznávají, že dosud nevyjasněná záležitost s bývalou armádní budovou, která se nachází v centru Přerova nedaleko obchodního domu Prior, brzdí město v jeho dalším rozvoji.

„O využití této budovy máme dávno jasné představy,“ připomněl Kulíšek s tím, že o rozlehlý objekt by se mohli podělit úředníci spolu s knihovníky. Zázemí by tam měli konkrétně najít pracovníci města zajišťující správní agendu a Czech Point. Počítá se ale i s tím, že do budovy by se přemístila také městská knihovna ze Žerotínova náměstí.

„Opravit a přebudovat tento objekt bude velmi nákladná investice. Město si na tento záměr bude muset zažádat o dotaci z Regionálního operačního programu. Proto už chceme konečně vědět, na čem jsme, abychom se podle toho mohli zařídit,“ řekl Kulíšek.