„S potěšením sledujeme výsledky, kterých občané našeho města dosahují na různých závodech a soutěžích. Proto jsme se rozhodli poděkovat symbolicky za reprezentaci města Přerova lidem, kteří v letošním roce dosáhli významných úspěchů. Nemáme ale k dispozici úplný přehled o výsledcích, a proto se město obrací na občany se žádostí o spolupráci,“ uvedl přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).

Lidé mohou zasílat své tipy na magistrát do 30. října. „Pokud občané vědí o úspěšných reprezentantech v těchto oblastech, prosíme je, aby nám zaslali informaci, která bude obsahovat alespoň jméno osoby nebo název kolektivu či firmy, se stručnou charakteristikou úspěchu a kontaktem,“ dodala Hana Růžičková z kanceláře primátora.

Podle ní se jedná o dosažené úspěchy v roce 2009, a to minimálně na krajské úrovni a pak na celostátních a mezinárodních soutěžích.

Informace mohou občané zasílat na adresu: Statutární město Přerov, Kancelář primátora, Bratrská 34, 750 02 Přerov, anebo e-mailem: hana.ruzickova.ks@muprerov.cz.

Nominace v Hranicích končí 12. října

Nominace pro udělení Ceny města Hranic je možno zasílat do 12. října. Měla by se v nich jako tradičně objevit jména autorů významných děl, objevů a vědeckých prací.

„Nebo také těch, kdo podali mimořádný výkon, dosáhli významných úspěchů nebo vykonali oceněníhodné skutky,“ doplnil hranický mluvčí Petr Bakovský s tím, že Cenu města v podobě pamětní plakety a desetitisícové hotovosti se radnice chystá slavnostně udělit 25. listopadu.

V Hranicích jsou osobnosti oceňovány od roku 2005. Jako první získali Cenu města historik Václav Bednář, galeristka Anna Musilová a hudebník Josef Slimáček. O rok později ocenilo město Miroslava Černého, Jana Jaroše, Taťánu Jonasovou a Základní uměleckou školu Hranice.

V roce 2007 se této pocty dočkali Vítězslav Tugendlieb a Jaroslav Strnad a vloni byl in memoriam uznán jako významná osobnost bývalý hranický starosta Rudolf Novák.

Petra Poláková-Uvírová a Kateřina Kapková