Nemocnici po transformaci spravuje Středomoravská nemocniční společnost, která je dceřinnou společností třinecké firmy Agel.

Mezi stovkami zaměstnanců teď panuje napětí, jaké změny je v následujícím období čekají. O situaci si tak špitají téměř na každém oddělení. „Nejhorší je, že stále nemáme žádné informace, co nás pod vedením nové společnosti čeká,“ svěřila se jedna ze zdravotních sester, která si z obav o práci nepřála zveřejnit jméno. Její kolegyně ji doplnila:

„Vládne tu zmatek z toho, že stále k žádným očekávaným změnám nedochází. Myslím si, že finančně už na tom snad ani hůř být nemůžeme, ale předpokládáme změny v organizaci práce. Mě už se to tolik netýká, protože mám před důchodem, ale mám obavy, že organizace se u zdravotníků změní natolik, že se tady kolegové předřou,“ míní zdravotnice.

Strach se týká také lékařů. „Vládne tady jisté napětí,“ připustil jeden z nich. Ani ten si však nepřál uvést své jméno. Někteří zaměstnanci se obávají snížení svých platů a také propouštění. Zda se na propouštění mají zaměstnanci připravit, odpověděl značně neurčitě ředitel Středomoravské nemocniční společnosti Tomáš Uvízl. „S propouštěním, případně s přibíráním zaměstnanců, souvisí změna v rozsahu a druhu poskytované péče, což je předmětem jak smluvního vztahu, tak i analýzy, která je teprve ve stádiu zpracování,“ řekl Uvízl.

Na otázku, zda vedení přerovské nemocnice bude informovat své zaměstnance o zamýšlených změnách, řekl: „Jeden mítink s širším managementem nemocnice jsme už absolvovali, ale probíhal spíš v rovině představení. Ve chvíli, kdy dokončíme převzetí nemocnic a zpracujeme analýzu toho, co bychom chtěli změnit a zlepšit, předstoupíme před zaměstnance. Předpokládám, že by k tomu mohlo dojít někdy na podzim,“ řekl Uvízl.