„Nechali jsme zpracovat odborný posudek a budeme čekat nabídku od developerů. Administrativní cena činí 270 korun za metr čtvereční. Území jsme přitom koupili za 190 korun na metr čtvereční,“ nastínil náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).

Podle něj prodá město území zájemci, který přijde s nejvýhodnější nabídkou. „Chceme vypsat výběrové řízení, ale pokud nebude o pozemek z důvodu finanční krize zájem, od záměru ustoupíme. Stojí to ale za zkoušku, pokud se nám podaří sehnat investora,“ dodala také náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková (ODS).

Záměry města na využití plochy v minulosti vždy ztroskotaly. Z původně zamýšlené průmyslové zóny nakonec sešlo a nesplnily se ani pozdější představy radních o odprodeji parcel na výstavbu rodinných domů. Půda o výměře necelých 14 hektarů byla určena pro kombinované využití – průmysl, sklady a výrobní areály nebo jako plocha pro zástavbu rodinnými domy podnikatelského typu.

„Zájem o průmyslovou výstavbu před lety projevilo několik firem, které ale od svých představ postupně ustoupily. Z toho důvodu došlo k přehodnocení původního využití lokality a byla zpracována studie na zastavění území rodinnými domy,“ přiblížil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle něj počítá urbanistické řešení zástavby se 121 samostatně stojícími rodinnými domy pro bydlení, a to na ploše od 600 do maximálně 840 metrů čtverečních.