Na stavební úpravy vyčlenil magistrát částku ve výši 112 milionů korun. Jako první se přitom začne měnit tvář ulice Borošín v Čekyni. Právě o opravu této silnice bojovali místní lidé několik let.

„S opravami ulice se začne v září letošního roku. Jedná se o investici ve výši zhruba 38 milionů korun,“ nastínil Jiří Raba z odboru rozvoje přerovského magistrátu. Pro obyvatele Čekyně, kteří už ve změnu k lepšímu ani nedoufali, je to dobrá zpráva.

„Táhne se to několik let. Cesta je tak rozkopaná, že spodní voda proniká i do sklepů. Sepsali jsme kvůli tomu dokonce i petici. Tak nás snad konečně někdo vyslyšel, “ komentovala to jedna z obyvatelek ulice Borošín v Čekyni Božena Lužová.

Naděje svítá i lidem z dalších příměstských částí Přerova. Ve výhledu je totiž stavba propojovací komunikace mezi Přerovem a Újezdcem, do níž hodlá město investovat na 28 milionů korun.

„Chceme zbudovat také nový přechod pro chodce přes hlavní komunikaci I/55 v Lověšicích. Další přechod přes cestu vznikne v obci Lýsky a v Grymovské ulici v Kozlovicích bude zbudován nový chodník za 1,7 milionu korun, “ upřesnil Jiří Raba z odboru rozvoje přerovského magistrátu.

Stavební úpravy se dotknou i frekventovaných ulic v Přerově. V plánu je stavba nového parkoviště v ulici Za mlýnem, vzniknou nové přechody pro chodce v Kramářově, Wurmově, Čechově ulici a na Šířavě.

Rozsáhlé opravy komunikace za téměř 17 milionů korun se plánují také v Nerudově ulici v Přerově. Podle náměstka přerovského primátora Josefa Kulíška (ODS) budou opravy probíhat postupně, a to od září letošního do června příštího roku.