Největší dopravní komplikace ale spustí omezení v Palackého ulici.

„V Bezručově, Riedlově a na Generála Štefánika se začne od příštího týdne frézovat a do konce srpna se položí nový asfaltový koberec. Právě předáváme staveniště,“ informoval Zdeněk Dostál z odboru rozvoje přerovského magistrátu.

Podle něj se lidé zapotí i v Alšově ulici, kde má do konce srpna vyrůst ve vnitrobloku parkoviště se třiašedesáti místy.

Kromě toho se začne ve stejné době stavět nové parkoviště v ulici B. Němce a oprav se dočká i Větrná ulice v Újezdci. Dopravu v centru Přerova zřejmě nejvíce zkomplikují práce v Kratochvílově ulici, která prošla rekonstrukcí už před deseti lety a nyní ji čeká předláždění a úprava chodníku.

„Ulice je v havarijním stavu a tvoří se na ní výtluky. Letní měsíce jsou navíc pro opravy ideálním obdobím,“ vysvětlil načasování akce mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Kvůli rekonstrukci a úplné uzavírce ulice, která potrvá až do konce září, se podle něj dočasně přemístí zastávka autobusu z náměstí T. G. Masaryka do Palackého ulice.

„Řidiči se zkrátka musejí obrnit trpělivostí, úsek se totiž bude spravovat postupně. Palackého ulicí povede náhradní trasa pro autobusy a dopravu zde budou řídit semafory,“ doplnil mluvčí.

Přerované si neoddychnou ani v srpnu, kdy se pro změnu uzavřou Tovární a Kojetínská ulice v blízkosti nádraží.

„Na obou úsecích nastal celoplošný rozpad vozovky, takže rekonstrukce je nezbytná,“ vysvětlila již dříve Jarmila Skopalová, vedoucí Střediska údržby jih Správy silnic Olomouckého kraje, které je investorem stavby.

V srpnu se bude pokračovat i ve frézování dalších ulic v Přerově – Kabelíkovy a Generála Janouška.

Opravy v červenci

Bezručova ulice 15. 7. – 15. 8.
Riedlova ulice 15.7. – 15. 8.
Generála Štefánika 15.7. – 25. 8.
Lýsky – U silnice 15.7. – 30. 8.
Alšova, parkoviště 15. 7. – 15.11.
B. Němce, parkoviště 15.7. – 15. 10.
Újezdec, Větrná ul. 15. 7. – 15. 12.
Žeravice, Suchý potok 25.7. – 15. 12.
Generála Janouška 30.7. – 30. 9.
Kabelíkova 30. 7. – 30. 9.

Zdroj: Magistrát Přerov