Jedním z důvodů, proč se magistrát pro opravu rozhodl, je fakt, že přerovský hokej se totiž stále více dostává do popředí zájmu veřejnosti. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 20 milionů korun. Město hodlá na tuto investici čerpat prostředky ze státní dotace.

„S opravou bychom chtěli začít v srpnu, aby co nejméně zasáhla do tréninků a zápasů sportovců. Budeme se snažit se stavební firmou dohodnout tak, aby úpravy byly provedeny v co nejkratším termínu,“ uvedl náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek.

Na stadionu by podle jeho slov měla být opravena tribuna, mantinely, ale také sociální zázemí a garáž pro rolbu. Výrazná změna se dotkne i ledové plochy. Ta by měla být zúžena o 1,5 metru.

„Byli jsme ujištěni, že i přes zúžení bude hrací plocha splňovat požadované parametry,“ dodal Kulíšek. V současné době se pracuje na zpracování projektové dokumentace.

Zimní stadion byl ve městě vybudován před sedmatřiceti lety. Dosud ho spravují Služby města Přerova a od června přejde pod správu městské akciové společnosti Teplo. Podle zástupců města od založení neprošel stadion žádnou větší opravou.

„Myslím si, že si zimní stadion rekonstrukci zaslouží, a to už vzhledem k tomu, že přerovský hokej je na vzestupu. Na nedávná utkání se zde sešlo až dva tisíce lidí. Diváci zde však postrádají kvalitní zázemí,“ vysvětlil náměstek Kulíšek.

Opravu musí město kvůli státní dotaci stihnout do konce roku.