Nové zařízení bude sloužit k šetrným operacím, při diagnostice a léčbě kamenů močových cest, a umožní zkvalitnit vyšetření pacientů s onemocněními vedlejších dutin nosních. Pořízení nejmodernější endoskopické sestavy přišlo na 550 tisíc korun.

„Dosud používané endoskopické vybavení bylo již morálně i fyzicky zastaralé. Nová sestava je výrazně kvalitnější, má větší LCD monitor a kameru, která kromě normálního snímání má také několikanásobný optický zoom. Tato možnost zvětšení obrazu v kombinaci s moderním monitorem umožňuje lepší přehled operačního pole a tím větší komfort pro operatéra a větší bezpečnost pro pacienta,“ řekl primář ORL oddělení nemocnice Viktor Jelínek.

Jak dodal, novou sestavu bude týdně využívat zhruba deset pacientů ORL a stejné množství pacientů urologických. V loňském roce přerovská nemocnice investovala do zkvalitnění péče a do přístrojů celkem 11 milionů korun.

„Pro letošní rok plánujeme dalších 18 milionů korun, když největší investicí bude pořízení laparoskopické věže za téměř tři miliony korun,“ řekl ředitel nemocnice Tomáš Uvízl.