Ve středu testy potvrdily nákazu novým typem koronaviru u šestatřicetiletého muže z okresu Přerov.

Celkem tak jsou v regionu čtyři pacienti s onemocněním Covid-19.

„Jedná se o muže z okresu Přerov, ročník 1984, který byl v Itálii,“ sdělil Deníku hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nakažený je izolován na infekčním oddělení prostějovské nemocnice. Klinický průběh onemocnění je podle hejtmana normální.

"Jeden potvrzený případ  nákazy koronavirem se objevil ve středu 11. března v Hranicích. Dotyčný, který se v úterý večer vracel z dlouhodobého pracovního pobytu v Itálii, se  zachoval velmi zodpovědně. Při návratu pocítil, že mu není dobře, kontaktoval patřičná místa a od začátku byl v karanténě. Nyní je na infekčním oddělení prostějovské nemocnice, rodina je v karanténě. Město Hranice je s rodinou od začátku v kontaktu, nabídli jsme jí pomoc a pomáháme při řešení této nelehké situace," uvedl na webových stránkách města Hranice starosta Jiří Kudláček.

Nákaza novým typem koronaviru byla v úterý potvrzena u manželského páru z Litovle. Dvojice se vrátila z lyžařského pobytu na severu Itálie. Manželé jsou v domácí karanténě.

Prvním pozitivním v Olomouckém kraji byl pětapadesátiletý manažer zahraniční firmy s pobočkou v Prostějově, který žije v Olomouci.

„Muž byl na služební cestě ve Velké Británii a poté se vracel přes Mnichov, kde se zdržel. Po návratu hned postupoval přesně podle stanovených opatření. Dodržel karanténu. Žije sám, takže v bezprostředním okolí nikoho neinfikoval,“ sdělil v hejtman Okleštěk.

Podle informací Nemocnice Prostějov ve středu nebyl stav tohoto pacienta s onemocněním Covid-19 vážný. Stále zůstává na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov.

V České republice ve středu prudce vzrostl počet nakažených. Zatímco do rána laboratoře potvrdily celkem 64 pozitivních, ve 20 hodin jich bylo už 91.

Online reportáž

Koronavirus v Česku